چگونه پولدار شویم- رویارویی با مشکلات

چگونه پولدار شویم

بعضی اوقات در هنگام کار مشکلی بوجود میاید که نباید به آنها اجازه دهیم که مانع از کسب و کار ما شوند. در این مواقع یک نفس عمیق بکشید و دنبال راه حل باشید. در این قسمت می خواهیم چند مورد از مشکلات احتمالی و نحوه حل کردن آن را بیان کنیم.

–          گاهی اوقات والدین ما اجازه انجام کار مورد نظر ما را نمی دهند در این مواقع بهتر است کاملاً منطقی و آرام دلیل مخالفت آنها را بپرسی و سعی کنی آنها را قانع کنی. مثلاً اگر نگران درس و مشق تو هستند می توانی قول دهی که بعد از اتمام درسهایت کار را انجام می دهی و … اگر باز هم قانع نشدند بهتر است حرفشان را قبول کنی و وقتی که عصبانیتت کم شد به دنبال کار جدیدی برای درآمد باشی. 

–          بعضی وقتها با دوست صمیمی خود شریک می شویم و به جای اینکه از انجام کار لذت ببریم از کار هم ناراحت می شویم در این جور مواقع بهتر است که یک قرارداد شراکت بنویسیم و در آن وظایف هر یک از افراد را مشخص کنیم. هر کس که وظایف بیشتری دارد سهم بیشتری از سود رامی گیرد اگر به توافق نرسیدید بهتر است این شراکت را به هم بزنید و به دنبال شریک جدید باشید. باید توجه کنیم که خونسردی خود را حفظ کنیم چون قرار نیست که دوتی ما به هم بخورد.

–          ممکن است فروش شما کم باشد در این مواقع بهتر است از مشتری هایتان علت را جویا شوید شاید کالا یا خدمات شما گران است یا … مشکل را درک کنید تا راه حل آن نیز پیدا شود.

–          همه چیز خوب پیش می رود اما ناگهان رقیبی برای کار تو پیدا می شود و میزان درآمدت کاهش می یابد. در این مواقع باید رقیب خودت را به عنوان یک مانع ببینی که باید از آن رد شوی پس کالای خود را رقابتی تر کن و کاری کن که دیگران نتوانند به تو برسند.

–          بعضی اوقات مشتری با چرب زبانی خواستار کاهش قیمت و تخفیف بیشتری از شما می باشد. بهترین راه آن است که هرگز به او تخفیف ندهی چون تو قیمت معقولی را برای کار خودت در نظر گرفته ای و تخفیف تو باعث می شود تا در حق دیگران اجحاف شود.

–          کسب و کارت زیادی گرفته به طوری که بیشتر از زمانی که در نظر گرفته ای وقتت را خواهد گرفت. در اینجور مواقع بهتر است کارت را گسترش دهی و برای ادامه کارت از دیگران کمک بخواهی و بخشی از کارت را به عهده دیگران بگذاری.

One comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *