هشدار سازمان ملل نسبت به ازبین رفتن جنگل های جهان

تهران ۲۲ شهریور ۱۳۹۰ (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد)— اتحاد موسسات مالی پیشرو جهان به رهبری سازمان ملل متحد امروز نسبت به ازبین رفتن جنگل های جهان و اثرات سوء اقتصادی  و زیست محیطی آن هشدار داد. 

بر اساس گزارش جدید برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد ادامه روند تغییرات اقلیمی در جهان و اثرات سوء آن بر جنگل ها هر ساله تا ۲۱۰۰ موجب وارد آمدن ضرریک تریلیون دلاری بر اقتصاد جهان می شود که این امریک میلیارد انسانی که زندگی آنان وابسته به جنگل ها است را تحت تاثیر قرار می دهد.

در این گزارش با عنوان “توصیه ها برای مذاکره کننده گان بین المللی تغییرات اقلیمی” که امروز در شهر ژنو انتشار یافت، آمده است حفظ و احیای جنگل های سالم موجب جذب و بسیج سرمایه گذاری تا بیش از ۱۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۰ خواهد شد.

این گزارش از بخش خصوصی می خواهد در تلاش ها برای کاهش جنگل زدایی و از بین رفتن جنگل ها سرمایه گذاری و شرکت نماید.

برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد می گوید دلیل اصلی برای سطح فعلی قطع درختان جنگل ها در سراسر جهان ایجاد فرصت های اقتصادی برای کشاورزان، جوامع محلی و دولت ها است.

این گزارش می افزاید برای دانه های سویا، روغن کنجد، گوشت گاو و سایر محصولات که حاصل زمین هایی هستند که قبلا پوشش جنگلی داشتند قیمتی وجود دارد اما جنگل ها خدمات بسیار مهم و گوناگون حیاتی برای بشرازجمله تولید اکسیژن ارائه می دهند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *