روز جهانی داوطلبان مبارک باد

5 دسامبر (15 آذر) روز جهانی داوطلب نامیده شده است. این روز به منظور توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها عنوان شد و در 17 دسامبر سال 1985 به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل رسید و از آن زمان تاکنون سازمان ملل، دولت‌ها و تشکیلات مدنی از همه جهان به داوطلبان پیوسته‌اند تا در این روز از آنان تجلیل به عمل آورند.

به دنبال طرح پیشنهادی دولت، ژاپن به دبیرکل سازمان ملل، مجمع عمومی سازمان ملل در نوامبر 1997 سال 2001 را به عنوان سال جهانی داوطلبان اعلام کرد. ایده انتخاب این سال در شروع قرن 21 به منظور برانگیختن و جذب مشارکت‌های ملی و جهانی بود تا فعالیت داوطلبان تسهیل شده و به رسمیت شناخته شود. این روز برای داوطلبان سلامت فرصت مغتنمی است تا همکاری خود را در زمینه توسعه سلامت در جامعه نشان دهند.

آدرس سایت داوطلبین سازمان ملل متحد : http://www.unv.org/
شعار و توضیحات روز جهانی داوطلبان سال 2009:
http://www.unv.org/en/news-resources/news/doc/global-environment-the-winner.html

کمپین جهانی سازمان ملل متحد روی تغییر دمای زمین : http://sealthedeal2009.org/unv نوجوانان عزیز شما می توانید به این سایت بروید و با تمام انسان های دوستدار زمین در فعالیت های زیست محیطی همراه شوید. و این سایت را به دوستان خودتان نیز معرفی کنید.

نوجوانان عزیز این هم چند مطلب برای کسب اطلاعات بیتر درباره گرم شدن زمین و روشهای جلوگیری از آن

گرم شدن زمین از دانشنامه ویکی پدیا
گرم شدن زمین و ظایف نوجوانان
گرم شدن زمین و وظایف ما

به امید زمینی همیشه سبز ، همه با هم در این روز تصمیم می گیریم در حفظ سیاره مان تلاش کنیم.
مدیریت وب لاگ نوجوانان

۲ comments

  1. سلام هم بلاگی عزیز 🙂 وبلاگتون محتوای خیلی مفیدی داره همچنین هم که چند پست قبل را دیدک به مطالب جالبی اشاره می کنیدحاضر به تبادل لینک هستید؟

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *